»SPOŠTUJMO HRANO –SPOŠTUJMO PLANET«

Strategija za manj izgub hrane in odpadne hrane v verigi preskrbe s hrano

• 29 september 2022
»SPOŠTUJMO HRANO –SPOŠTUJMO PLANET«

Prebivalci Slovenije so lani zavrgli 143.254 ton hrane, kar je 0,2 odstotka manj kot leto prej. Prebivalec Slovenije je v povprečju zavrgel 68 kilogramov hrane, kar je enako kot leto prej.

Pripravite in oddajte nevarne odpadke!

Mestna občina Novo mesto, Občina Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Žužemberk, Dolenjske in Šmarješke Toplice

• 23 september 2022
Pripravite in oddajte nevarne odpadke!

V tednu od 3.10. do 7.10. 2022 zbiramo nevarne odpadke z premično zbiralnico po vseh osmih občinah. Preverite kdaj smo v vaši občini. Izkoristite akcijo, izberite sebi najprimernejšo lokacijo zbiralnice in oddajte nevarne odpadke brezplačno in na odgovoren način do okolja.

Odvoz kosovnih odpadkov

• 13 september 2022
Odvoz kosovnih odpadkov

Naročilo lahko posredujete prek telefona 07 39 32 456 ali elektronske pošte narocilo@komunala-nm.si. Naročilo velja za en odvoz, do 2 m3 kosovnih odpadkov. Odvoz kosovnih odpadkov izvajamo celo leto.

OBJAVA PROSTEGA DELOVNEGA MESTA

Komunalni delavec II, 3 zaposlitve

• 1 avgust 2022
OBJAVA PROSTEGA  DELOVNEGA MESTA

V svoj kolektiv vabimo ambiciozne, sposobne in odgovorne sodelavce. Če želite postati naš/a sodelavec oziroma sodelavka in ustrezate razpisnim pogojem za prosto delovno mesto komunalni delavec II, vas vabimo, da nam pošljete svojo vlogo za zaposlitev.

Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

• 18 julij 2022
Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

Jesen je najbolj primeren čas da se lotimo zlaganja kompostnega kupa, saj je še vedno dovolj toplo, sonce pa ne pripeka več z vso močjo. Prav tako se jeseni nabere dovolj listja in vrtnih ostankov, da lahko začnemo pripravljati kompost. Zakonodaja o ravnanju z biološkimi odpadki povzročitelje odpadkov prvenstveno napotuje na hišno kompostiranje, v primeru ko to ni možno, pa mora izvajalec javne službe poskrbeti za zbiranje in odvoz teh odpadkov. Na kompostni kup sodijo enaki odpadki, kot bi jih sicer odlagali v rjavo posodo.

hd film izle