NA ZAVRZI ME

• 25 maj 2021
NA ZAVRZI ME

Ponovna uporaba je odlična priložnost za spodbujanje kreativnosti in pridobivanje novih veščin ter znanja, obenem pa je dobro povabilo za kakovostno preživljanje prostega časa v družbi najbližjih. Pripravili smo nekaj izhodišč in praktičnih zvijač, s katerimi lahko popolnoma običajne stvari prelevite v izdelke, ki z novo podobo ne bodo le praktični, temveč tudi zabavni za uporabo.

Prepovedane droge v odpadni vodi

REZULTATI EPIDEMIOLOGIJE ODPADNIH VOD PROJEKTA SCORE: UPORABA PREPOVEDANIH DROG V ŠESTIH SLOVENSKIH MESTIH V LETU 2020

• 18 maj 2021
Prepovedane droge v odpadni vodi
Komunala Novo mesto že tretje leto zapored sodeluje pri projektu uporabe prepovedanih drog v odpadni vodi. Rezultate analiz si poglejte v priloženem dokumentu.

Ponovno uporabi in ponosno pokaži!

Evropski teden zmanjševanja odpadkov 16. - 24. 2019

• 18 maj 2021
Ponovno uporabi in ponosno pokaži!

Ko slišimo besedo dom, najprej pomislimo na zavetje prostora, v katerem bivamo, pri tem pa pozabljamo, da je naš dom tudi planet, na katerem živimo. Vsaka nova stvar, s katero zapolnimo svoje domovanje, sčasoma konča med odpadki, med njimi pa se znajde tudi veliko stvari, ki tam pristanejo prej. To je v glavnem tudi posledica današnjega načina množične potrošnje, kjer velja pravilo kupi – uporabi – zavrzi.

Poročilo o kakovosti pitne vode v letu 2020

• 4 maj 2021
Poročilo o kakovosti  pitne vode v letu 2020

Komunala Novo mesto d.o.o. izvaja dejavnost oskrbe s pitno vodo na področju osmih občin, kjer upravlja z 19 vodovodnimi sistemi in 17 vodnimi viri. Nadzor nad kakovostjo pitne vode, izvajamo v skladu s Pravilnikom o pitni vodi (Ur. l. RS 19/04, 35/04, 26/06, 92/06, 25/09, 74/15 in 51/17) in v sodelovanju z Nacionalnim laboratorijem za zdravje, okolje in hrano.

PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Vabimo Vas, da se nam pridružite v boju z odpadki v naravi

• 14 april 2021
PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Epidemija je od nas zahtevala, da poskrbimo za naše telesno in duševno zdravje. Večina nas se je zato odpravila v naravo. Res da, eni bolj, drugi manj spoštljivo. Naprošamo vas, da se angažiramo kot posamezniki – ko gremo na sprehod ali tek, (naredimo nekaj dobrega za svoje telo, za naravo in za skupnost) s seboj vzamemo vrečko in rokavico in mimogrede poberemo smeti ob poti.

hd film izle