Priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane

za gospodinjstva, javne in izobraževalne ustanove ter trgovce in gostince

• 24 julij 2019
  • Število ogledov: 1926
Priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane
Večinoma se ne zavedamo, kako ravnamo s hrano ter si domišljamo, da smo skrbni, varčni in da se nekaterih postopkov pač ne da spreminjati. 🥦🥗 In ravno zato so Ekologi brez meja pripravili priročnik s ključnimi koraki za preprečevanje nastajanja zavržene hrane in dodatnimi namigi za gospodinjstva, javne in izobraževalne ustanove ter trgovce in gostince. 💡Koristne stvari je treba delit!

IMAM SVOJO VREČKO

• 21 julij 2019
IMAM SVOJO VREČKO

S 1. januarjem 2019 so na vseh prodajnih mestih blaga ali izdelkov prepovedane brezplačne plastične nosilne vrečke ne glede na debelino njihove stene.
Iz ukrepa so izvzete le zelo lahke plastične nosilne vrečke, ki so namenjene za primarno embalažo svežih živil, ki niso predpakirana.

KOSOVNI ODVOZ ODPADKOV

• 16 julij 2019
KOSOVNI ODVOZ ODPADKOV

Spomnimo, da so vsa gospodinjstva, ki so vključena v sistem rednega odvoza odpadkov, vključena v letni brezplačni odvoz kosovnih odpadkov. Naročite kosovni odvoz in se dogovorite o datumu in uri odvoza na naši recepciji. Pokličite 39 32 456.

Svetovni dan okolja

5. junij

• 5 junij 2019
  • Število ogledov: 1967
Svetovni dan okolja

Svetovni dan okolja je pripoznan je tudi kot »ljudski« dan, na katerega posamezniki storimo nekaj pozitivnega za okolje in združimo posamezne aktivnosti v učinkovito kolektivno spremembo za planet. Letošnji slogan svetovnega dne varstva okolja se glasi: Pridruženi v boju proti onesnaženemu zraku.
Naredi danes srčno okoljsko dejanje - zavestno.
Za mojo lepo dolino. Varujmo okolje vsak dan.

Mobilno zbiranje OEEO

Odpadna električna in elektronska oprema

• 29 april 2019
  • Število ogledov: 2074
Mobilno zbiranje OEEO
Zberite opremo in jo oddajte na dan zbiranja v mobilni zbiralnik v vaši občini. V ta namen bomo v mesecu maju organizirali mobilni zbiralnik za stare aparate, ki bo potoval po občinah. Vsi občani, ki sicer nimate v svoji bližini lokacij za oddajo e-odpadkov, odpadnih sijalk in baterij, imate možnost, da le-te prinesete na vnaprej določene zbirne točke v vaši bližini. Oddate lahko vse odpadne in pa tudi še delujoče električne in elektronske naprave.