Vesele božične praznike

• 23 december 2018
Vesele božične praznike

Kolektiv Komunale Novo mesto Vam želi, da dlan stisne dlan, da želje dobijo krila, da zažari čar prazničnih dni, da božična svetloba obsije tvojo dušo in zapolni srce.

Delovni čas med prazniki

ZRC Podbevškova ulica 12

• 18 december 2018
Delovni čas med prazniki

Občane obveščamo, da bo Zbirno reciklažni center Novo mesto v ponedeljek, 24.12. in 31.12.2018 obratoval od 8. do 14. ure. Ostale delovne dni v tednu bo posloval po običajnem urniku.
Hvala za razumevanje in naj bo življenje do vas v letu 2019 prijazno.

🌳🌲🌳 Prijavite se na e-račun.

Okolje nam bo hvaležno. 💚🙏

• 26 november 2018
🌳🌲🌳 Prijavite se na e-račun.

Vsako drevo proizvede dovolj kisika za 4 ljudi. Prispevajte k ohranjanju dreves. 🌳🌲🌳 Prijavite se na e-račun. Okolje nam bo hvaležno. 💚🙏

"RAZBREMENIMO OKOLJE STRUPENIH SNOVI"

PRIROČNIK ZA KONČNE UPORABNIKE

• 16 november 2018
"RAZBREMENIMO OKOLJE STRUPENIH SNOVI"

V domu vsakega od nas bi zagotovo našli široko paleto gospodinjskih izdelkov, ki so označeni s simboli za nevarne snovi, pa naj bo to insekticid za zatiranje škodljivcev, nabor komercialnih čistil za čiščenje kopalnice ali pa lak za nohte. Čeprav so vsi izdelki opremljeni z opozorili, simboli za nevarne snovi in opisi njihove ustrezne rabe, drobnega tiska in opozoril pogosto ne upoštevamo. Še vedno se premalo zavedamo, kako nevarni so, ali pa smo premalo seznanjeni s tem, kakšne posledice prinašajo, če z njimi ne ravnamo ustrezno.

EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

od 17. do 25. novembra

• 13 november 2018
EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

V Evropski uniji vsako leto proizvedemo več kot 2,5 milijarde ton odpadkov. Več kot 600 milijonov ton odpadkov bi lahko reciklirali ali ponovno uporabili, pa jih ne. Tako vsako leto med odpadki pristane več kot tretjina virov, kar pomeni, da izgubljamo veliko količino dragocenih virov in proizvajamo veliko preveč odpadkov.
Evropska unija si z različnimi ukrepi vrsto let prizadeva spodbujati preprečevanje nastajanja odpadkov. Ena najbolj uglednih in prepoznavnih ozaveščevalnih akcij na tem področju je Evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO).
V drugi polovici novembra bodo en teden potekale aktivnosti, katerih cilj je spodbuditi razpravo o učinkoviti rabi virov in krožnem gospodarstvu ter s tem promovirati trajnostno naravnane prakse.
Akcija pozornost vsako leto nameni drugi temi: pretekli dve sta bili ponovna uporaba in zmanjševanje odpadne embalaže. V okviru akcije tako vsako leto nastajajo pobude za nove načine promocije zmanjševanja odpadkov, ponovne uporabe izdelkov in recikliranja materialov.
Evropski teden zmanjševanja odpadkov bo letos potekal od 17. do 25. novembra, tokratna tema je preprečevanje nastajanja nevarnih odpadkov.