Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

• 18 julij 2022
Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

Jesen je najbolj primeren čas da se lotimo zlaganja kompostnega kupa, saj je še vedno dovolj toplo, sonce pa ne pripeka več z vso močjo. Prav tako se jeseni nabere dovolj listja in vrtnih ostankov, da lahko začnemo pripravljati kompost. Zakonodaja o ravnanju z biološkimi odpadki povzročitelje odpadkov prvenstveno napotuje na hišno kompostiranje, v primeru ko to ni možno, pa mora izvajalec javne službe poskrbeti za zbiranje in odvoz teh odpadkov. Na kompostni kup sodijo enaki odpadki, kot bi jih sicer odlagali v rjavo posodo.

DAJMO REČEM NOVO PRILOŽNOST!

• 27 junij 2022
DAJMO REČEM NOVO PRILOŽNOST!

Če se nečemu odrečemo, zgolj zato, ker te stvari ne potrebujemo več, še ne pomeni, da je ta stvar obsojena pristati na kosovnem odpadu. Z majhnimi premiki v razmišljanju, lahko vaši zavrženi stvari podarite novo priložnost in omogočite ponovno uporabo. Premislite, saj z malo truda, lahko vaši zavrženi predmeti dobijo novo priložnost, novo vlogo v življenjskem ciklu.

Kje se nahajajo zbiralniki za odpadno jedilno olje?

Jedilno olje - odpadek

• 27 junij 2022
Kje se nahajajo zbiralniki za odpadno jedilno olje?

Kje se nahajajo rumeni zbiralniki za odpadno jedilno olje si poglejte v priloženem letaku ali na spletni strani https://ojo.si/ojo/.

Praznujemo dan državnosti!

• 25 junij 2022
Praznujemo dan državnosti!

Slovenija praznuje dan državnosti. Praznik naše domovine nas ponosno spominja na enkraten, veličasten zgodovinski trenutek, ko je bila pred 31. leti razglašena neodvisnost in samostojnost naše Slovenije. ❤

Prekinjena oskrba s pitno vodo

na območju naselja Ždinja vas v Mestni občini Novo mesto

• 23 junij 2022
  • Avtor: marko
Prekinjena oskrba s pitno vodo
Komunala Novo mesto obvešča uporabnike pitne vode na območju naselja Ždinja vas v Mestni občini Novo mesto, da bo jutri, 24.6.2022 motena oskrba s pitno vodo, zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 12.00 ure.
hd film izle