Kam z jedilnem oljem po peki krofov?

• 11 februar 2021
Kam z jedilnem oljem po peki krofov?

Krofi so sladka razvada, s katero se najbolj spogledujemo v pustnem času. Se tudi vi sprašujete, kam z odpadnim jedilnim oljem, ki nastane po peki krofov, flancatov in mišk? Za zbiranje odpadnega jedilnega olja lahko uporabljate namenske posode. Kot alternativo lahko odpadno jedilno olje zbirate v plastenkah ali katerikoli drugi embalaži, ki se zapre. Olje najprej ohladite, ga precedite in ga brez usedlin zlijte v namensko posodo, plastenko ali v steklen kozarec in ga dobro zaprite. Ko boste posodo z jedilnim oljem napolnili, odpadno jedilno olje oddajte najbližji ulični zbiralnik ali v zbirni center.

Kam z zaščitno opremo iz vsakodnevne rabe?

• 21 januar 2021
Kam z zaščitno opremo iz vsakodnevne rabe?

Vsa odpadna obvezna zaščitna oprema sodi v zabojnik za mešane komunalne odpadke.

Abecednik odpadkov

Navodila za ločevanje odpadkov

Abecednik odpadkov

Vsak odpadek, ki nastane spada med določeno vrsto odpadka oziroma surovine. Abecednik surovin oz. odpadka vam bo v pomoč pri pravilnem ločevanju surovin v gospodinjstvu ter pri  pravilnemu prepuščanju ločeno zbranih odpadkov  na zbirnih mestih.

Delovni čas

ZBIRNO RECIKLAŽNI CENTER Novo mesto

• 3 januar 2021
Delovni čas

Spoštovani občani. Obveščamo vas, da bo med božično-novoletnimi prazniki ZBIRNO RECIKLAŽNI CENTER na Podbevškovi ulici v četrtek, 24.12. in četrtek, 31.12. 2020 odprt od 8. do 15. ure.

Papir za dober namen

S starim papirjem do sredstev za socialno šibke družine

• 10 december 2020
Papir za dober namen

Projektu se lahko pridružite vse do 18. decembra 2020 z oddajo papirja v zabojnik, ki je postavljen med Športno dvorano Marof in Osnovno šolo Center. Star papir, za katerega želite, da bi pripomogel k izboljšanju razmer v socialno šibkih družinah, lahko oddate v zabojnik na parkirišču med Športno dvorano Marof in OŠ Center.