Očistimo svet 2020

Očistimo Slovenijo za vedno!

• 9 september 2020
Očistimo svet 2020

Vabimo vse posameznike in organizacije, da se 19. septembra pridružite milijonom ljudi po svetu v akciji World Cleanup Day in se samoiniciativno odpravite v naravo.
Odpravite se z vrečko na sprehod in poberite odpadke ter nam pomagajte pri osveževanju Registra divjih odlagališč in vnesite nove podatke (register.ocistimo.si).
Pri pobiranju odpadkov ne pozabite na popis blagovnih znamk! Le tako bomo lahko s skupnimi močni pritisnili na proizvajalce in poskrbeli, da v bodoče čistilne akcije res ne bodo več potrebne.

»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

pogovorna oddaja

• 7 julij 2020
»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

Oglejte si pogovorno oddajo z našim direktorjem Gregorjem Klemenčičem, v programu TV Vaš kanal.

Posodice za odpadno jedilno olje!

MO Novo mesto

• 6 julij 2020
Posodice za odpadno jedilno olje!

Občane MO Novo mesto obveščamo, da, v kolikor niste prejeli posodice za zbiranje odpadnega jedilnega olja, jo lahko prevzamete na Komunali Novo mesto vsak dan od 7:00 do 14:00.

OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020

• 2 julij 2020
OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020
  1. Spoštovani občani !
    Meseca junija smo v Mestni občini Novo mesto postavili petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
    Ob tej priložnosti vas seznanjamo, da je PREPOVEDANO:
     mešati odpadna jedilna olja z drugimi odpadki ali jih prepuščati skupaj z mešanimi komunalnimi odpadki,
     odvajati odpadna jedilna olja v javno kanalizacijo ali neposredno v vode in izpuščati v tla ali na tla,
     mešati odpadna jedilna olja z biološko razgradljivimi odpadki.
    Ohlajeno olje zlijte v plastenko ali steklenico in ga odnesite do najbližje zbirne posode za odpadno jedilno olje.

Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje

Javno naznanilo

• 16 junij 2020
Zbirajmo odpadno jedilno olje - na bolje
Spoštovani občani,
od začetka junija imamo v Mestni občini Novo mesto na voljo petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga zlijemo v  ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano. Edini pravi način je:
1. Olje ohladimo.
2. Olje zlijemo v namensko posodo.
3. Olje odnesemo in zlijemo v ulični zbiralnik za olje.

Za lažje zbiranje odpadnega jedilnega olja imamo za občane Mestne občine Novo mesto na voljo male gospodinjske posodice za zbiranje odpadnega olja.