Oznaka na portalu javnih naročil JN007796/2021-W01

• 17 november 2021

Na Portalu javnih naročil je bil 16.11.2021 objavljen razpis UPRAVLJANJE ZRC – IZVAJANJE TEHNIČNIH IN POSLOVNIH STORITEV V ZRC ZA OBDOBJE 2 LET

Rok za elektronsko oddajo ponudb: do 25.11.2021 do 10.00 ure.

Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 15 november 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom MO Novo mesto so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .

»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

• 29 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Po enoletnem premoru zaradi epidemije koronavirusne bolezni bomo obiskovalci pokopališč ponovno lahko leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in uporabnikov VDC Novo mesto, prvega novembra, kupili na stojnici v bližini novomeških pokopališč.
Ob 1. novembru se pokojnim namesto s svečami raje poklonimo z lepo mislijo in z darom v dobrodelne namene.

Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Prižgite virtualno svečko 💚💚💚

• 15 oktober 2021
Prižgite svečko manj – podarite dobro misel 💚💚💚

Namesto sveč raje posadite rastlino, poslikajte kamen, podarite misel. Predniki vam ne bodo zamerili, potomci pa vam bodo hvaležni.

Akcija zbiranja nevarnih odpadkov s premično zbiralnico

MO Novo mesto in občina Žužemberk, Mirna Peč, Škocjan, Šentjernej, Straža, Šmarješke in Dolenjske Toplice

• 27 september 2021
Akcija zbiranja nevarnih odpadkov s premično zbiralnico

Obveščamo vas, da bo med 4. in 8. oktobrom 2021 potekala akcija zbiranja nevarnih odpadkov s premično zbiralnico po občinah.
Za ohranitev zdravja vseh naprošamo, da ob oddaji odpadkov nosite maske ter ohranjate varnostno razdaljo!

hd film izle