***SREČNO 2015***

SREČNO NOVO LETO

• 24 december 2014
***SREČNO 2015***

Vsem uporabnikom naših storitev in vsem poslovnim partnerjem želimo vesele praznike, obilo zdravja, osebnega zadovoljstva in poslovnega optimizma ter vse dobro v novem letu.

Komunala Novo mesto

Zbiranje starih, odsluženih koles

• 24 julij 2014
Zbiranje starih, odsluženih koles

Mestna občina Novo mesto v okviru projekta Evropski teden mobilnosti 2014 obvešča vse občanke in občane, da bo skupaj s Komunalo Novo mesto, d. o. o., do 10. septembra letos intenzivno zbirala stara, odslužena kolesa.

Če imate doma kolo, ki ga ne uporabljate več, ga pripeljite v zbirni center na Podbevškovo ulico na Cikavi, lahko pa vam ga tudi odpeljejo od doma, če boste to storitev naročili na elektronski naslov: narocilo@komunala-nm.si . Odvoz je brezplačen.

Vabljeni k sodelovanju.

Slovesna otvoritev Centralne Čistilne naprave Novo mesto

• 20 junij 2014
Slovesna otvoritev Centralne Čistilne naprave Novo mesto

V okviru območnega projekta odvajanja in čiščenja odpadnih voda v porečju Krke po enoletnem poskusnem obratovanju smo včeraj uradno odprli novo osrednjo čistilno napravo za 55.000 populacijskih enot. Direktor Rafko Križman je novo čistilno napravo ocenil za izredno ekološko pridobitev na ravni pokrajine in države. Reka Krka pa je zaradi nje poslej čistejša. Odprtja se je udeležila tudi predsednica vlade, Alenka Bratušek, ki je enako poudarila da je naprava je pomembna za okolje, za ljudi, za Novo mesto in njegovo okolico.

Izjemna novica za javnost

• 10 junij 2014
Izjemna novica za javnost

Direktor Komunale Novo mesto Rafko Križman je pred uro prejel obvestilo predsednice vlade Alenke Bratušek, ki je na novinarski konferenci sporočila, da bo 11 okoljskih projektov po korenspondenčni seji vlade dobilo odločbo o sofinanciranju s strani kohezije. Med temi je tudi naš projekt « Hidravlična izboljšava  vodovodnega sistema na območju osrednje Dolenjske« katerega izvedba bo zagotovila varno nemoteno preskrbo čiste pitne vode za 60.000 prebivalcev občin vključenih v  ta projekt. Vrednost projekta je 18 milijonov evrov , 13 milijonov evrov sofinancira kohezija ostalo pa vključene občine. To zagotavlja zagon dolenjskega gradbeništva in nova delavna mesta, saj so za izvedbo del že izbrani lokalni  izvajalci.

Komunala Novo mesto,

Rafko Križman