Poročilo o zdravstvenem nadzoru pitnih voda

V občinah Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Novo mesto, Straža, Šentjernej, Škocjan, Šmarješke Toplice in Žužemberk, ki so v upravljanju podjetja Komunala Novo mesto (Poročilo NLZOH)

Datum objave: sreda, 15. februar 2017

V letu 2016 je Komunala Novo mesto upravljala s 17 vodovodi: Brusnice, Dolenjske Toplice, Gabrje, Hrastje, Javorovica, Kamenje, Novo mesto (Jezero, Stopiče) (Straža je oskrbovalni sistem vodovoda Novo mesto), Suhadol, Škocjan, Vrhpolje, Ždinja vas, Gornji Križ, Mirna Peč, Stare Žage, Bučka in Jelendol ter Globočec Žužemberk-VC in NC, zajetje je v upravi Komunalnega podjetja Grosuplje. Število prebivalcev se ni bistveno spremenilo in oskrbuje 61.634 oz. 96,3 % prebivalcev upravne enote Novo mesto.
Zdravstveni nadzor je potekal skladno s Pravilnikom o pitni vodi (Ur.l.št. 19/04 in 35/04, 26/06, 92/06 in 25/09) in po dogovorjenem načrtu.
Skupno smo odvzeli 301 vzorec za mikrobiološke preiskave in 161 vzorcev za sanitarno-kemične pre-iskave ter po dva dodatna vzorca na vsebnost pesticidov na vodovodih Kamenje in Ždinja vas. Opravili smo 21 analiz na parazite in njihove razvojne oblike iz vzorcev po 100 L vode.