Prižgimo tudi letos svečko manj

Datum objave: sreda, 28. oktober 2015

V Sloveniji vsako leto prižgemo več kot 25 milijonov nagrobnih sveč in s tem ustvarimo več kot 3.000 ton odpadkov. Še večji problem povzročajo elektronska svetila, ki vse pogosteje nadomeščajo gorljive parafinske sveče, kajti v vsaki sveči po uporabi ostane še iztrošen baterijski vložek.
Ali je prižiganje celih špalirjev sveč res edini primeren način izražanja pietete do pokojnih? Zagotovo ima nagrobna simbolika izredno velik pomen, ki pa se lahko izraža tudi na drugačen, okolju bolj prijazen način. Seveda je to odvisno od vsakega posameznika in v to ne nameravamo posegati. Želimo zgolj spomniti, da je možno običajno parafinsko ali elektronsko svečo, ki je samo za enkratno uporabo, nadomestiti z obnovljivo stekleno svečo s tekočim voskom.
Spoštovanje in ljubezen do pokojnih lahko na pokopališča prinašamo v srcu in ne le s številnimi svečami.

V podjetju Komunala Novo mesto vsako leto ozaveščamo občane o problematiki nagrobnih sveč.

Vabimo vas, da si ogledate film, ki ga je letos v ta namen izdelalo podjetje Komunala Laško.