ZLATI SMO – s certifikatom VODA IZ PIPE

Datum objave: sreda, 24. april 2024

Pred petimi leti smo se pridružili pobudi Zbornici komunalnega gospodarstva, ki spodbuja pitje - vode iz pipe!

Podpisali smo zavezo, da v svojih prostorih in na dogodkih, ki jih organiziramo, ponudimo pitno vodo iz pipe. K pitju vode iz pipe spodbujamo zaposlene, poslovne partnerje in druge deležnike. Postrežemo jo v steklenih vrčih in kozarcih. Imamo kakovostno pitno vodo. Voda iz pipe je zdrava. Je okolju prijaznejša od predpakirane vode.

Podjetja in organizacije, ki sledimo tem priporočilom, imamo certifikat Voda iz pipe. Komunala Novo mesto, ki se je med prvimi pridružila tej pobudi, je med prejemniki ZLATEGA CERTIFIKATA VODA IZ PIPE.

Na srečanju, ki ga je pripravila Zbornica komunalnega gospodarstva, ga je prevzel direktor podjetja Bojan Kekec. »To je primer dobre prakse, ki ima več pozitivnih učinkov. Zavedamo se pomena uporabe pitne vode iz pipe in priporočamo, da nam sledijo v podjetjih in ustanovah na območju osmih dolenjskih občin, ki jih oskrbujemo s kakovostno pitno vodo. Na ta način zmanjšujemo tudi količino odpadne embalaže,« je poudaril direktor.