JAVNE POVRŠINE V NOVEM MESTU V CVETLIČNI PREOBLEKI

Datum objave: ponedeljek, 20. maj 2024

Pomladanska zasaditev bo do jeseni paša za oči. Urejanje površin je ena naših dejavnosti. Mednje spadajo tudi cvetlične gredice v mestu. Gotovo ste opazili novo, pomladno poletno zasaditev. Naši delavci so se potrudili, da bo barvit preplet okrasnih rastlin, ki ne potrebujejo veliko vode, krasil mesto. Letos so posadili tri vrste cvetlic, ki tvorijo barvni preplet. To so Begonija v različnih barvah in roza ter bela Tulčica. Poletni, mediteranski pridih daje mestnim gredicam okrasni Žajbelj z modro barvo cvetov. Vsem rastlinam je skupno, da potrebujejo za rast manjšo količino vode. Sadili smo na lokacijah: krožišče Situla, Bršljin, Šmihelski most, Ločna, Koštialova, Kandijska cesta, Trdinova, Novi trg in Prešernov trg. Med sprehodom po mestu ali med vožnjo, lahko občudujete pisano zasaditev, ki krasi podobo našega mesta.

Urejeno okolje prispeva h kakovosti bivanja. Skrbimo za okolje, naj bo čisto in urejeno!

Preusmeri