"RAZBREMENIMO OKOLJE STRUPENIH SNOVI"

PRIROČNIK ZA KONČNE UPORABNIKE

• 16 november 2018
"RAZBREMENIMO OKOLJE STRUPENIH SNOVI"

V domu vsakega od nas bi zagotovo našli široko paleto gospodinjskih izdelkov, ki so označeni s simboli za nevarne snovi, pa naj bo to insekticid za zatiranje škodljivcev, nabor komercialnih čistil za čiščenje kopalnice ali pa lak za nohte. Čeprav so vsi izdelki opremljeni z opozorili, simboli za nevarne snovi in opisi njihove ustrezne rabe, drobnega tiska in opozoril pogosto ne upoštevamo. Še vedno se premalo zavedamo, kako nevarni so, ali pa smo premalo seznanjeni s tem, kakšne posledice prinašajo, če z njimi ne ravnamo ustrezno.

Dan slovenske hrane in tradicionalni slovenski zajtrk letos 16. novembra

• 13 november 2018
Dan slovenske hrane in tradicionalni slovenski zajtrk letos 16. novembra

Vlada RS je na oktobrski redni seji 2012 sprejela sklep o razglasitvi dneva slovenske hrane, ki ga obeležujemo vsako leto, in sicer na vsak tretji petek v novembru, z namenom, da se v javnosti izpostavi pomen hrane iz lokalne bližine in s tem pokaže podporo domačim pridelovalcem in predelovalcem, obenem pa se spodbuja tudi pripadnost do domačih proizvodov in spodbuja zdrav način prehranjevanja.

EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

od 17. do 25. novembra

• 13 november 2018
EVROPSKI TEDEN ZMANJŠEVANJA ODPADKOV

V Evropski uniji vsako leto proizvedemo več kot 2,5 milijarde ton odpadkov. Več kot 600 milijonov ton odpadkov bi lahko reciklirali ali ponovno uporabili, pa jih ne. Tako vsako leto med odpadki pristane več kot tretjina virov, kar pomeni, da izgubljamo veliko količino dragocenih virov in proizvajamo veliko preveč odpadkov.
Evropska unija si z različnimi ukrepi vrsto let prizadeva spodbujati preprečevanje nastajanja odpadkov. Ena najbolj uglednih in prepoznavnih ozaveščevalnih akcij na tem področju je Evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO).
V drugi polovici novembra bodo en teden potekale aktivnosti, katerih cilj je spodbuditi razpravo o učinkoviti rabi virov in krožnem gospodarstvu ter s tem promovirati trajnostno naravnane prakse.
Akcija pozornost vsako leto nameni drugi temi: pretekli dve sta bili ponovna uporaba in zmanjševanje odpadne embalaže. V okviru akcije tako vsako leto nastajajo pobude za nove načine promocije zmanjševanja odpadkov, ponovne uporabe izdelkov in recikliranja materialov.
Evropski teden zmanjševanja odpadkov bo letos potekal od 17. do 25. novembra, tokratna tema je preprečevanje nastajanja nevarnih odpadkov.

Občina Žužemberk

• 9 november 2018
Obvestilo ne bo pitne vode

Obveščamo uporabnike pitne vode v naseljih Jama in Podgozd v občini Žužemberk, da v ponedeljek, 12.11.2018 ne bo pitne vode zaradi nujnih del na vodovodnem omrežju. Dela se bodo izvajala med 8.00 in 12.00 uro. Zahvaljujemo za razumevanje.

Mestna občina Novo mesto

• 9 november 2018
Obvestilo ne bo pitne vode

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju Livade in Vavpotičeve ulice v občini Novo mesto, da v soboto, 10. 11. 2018 zaradi izvajanja nujnih del, ne bo pitne vode od 14.00 do predvidoma 18.00 ure. Uporabnikom se zahvaljujemo za razumevanje.