Začetek del med Brodom in Srebrničami

• 16 oktober 2018
Začetek del med Brodom in Srebrničami

V ponedeljek, 15. oktobra, se je začela 1. faza gradbenih del za rekonstrukcijo regionalne ceste Soteska, na odseku med Brodom in Srebrničami. Gre za odsek od konca obstoječe kolesarske steze mimo pokopališča in do odcepa levo za gozdno pot. Dela bodo obsegala izgradnjo večnamenske poti, avtobusnih postajališč in javne razsvetljave. Gradbena dela bodo predvidoma zahtevala tudi polovično zaporo ceste, promet bo potekal izmenično enosmerno po levem pasu vozišča gledano v smeri Straže.

Vloga za oprostitev izvajanja storitve

Vloga za oprostitev izvajanja storitve
Spoštovani, obveščamo vas, da se z letošnjim oktobrom zaključuje prvo triletno obdobje odvoza vsebine greznice/blata iz malih komunalnih čistilnih naprav (MKČN) v MO Novo mesto, občini Šmarješke Toplice in Dolenjske Toplice.
Vsa gospodinjstva, ki se ukvarjajo z registrirano kmetijsko dejavnostjo (MID) vljudno naprošamo za obnovitev vloge.

ČIŠČENJE POSLOVNIH PROSTOROV (ZA DOBO DVEH LET) -ponovitev razpisa

Oznaka na portalu javnih naročil JN007126/2018-W01

ČIŠČENJE POSLOVNIH PROSTOROV (ZA DOBO DVEH LET) -ponovitev razpisa

Na Portalu javnih naročil je bil 12.10.2018 objavljen razpis ČIŠČENJE POSLOVNIH PROSTOROV (ZA DOBO DVEH LET)- ponovitev razpisa
Rok za elektronsko oddajo ponudb: do 19.10.2018 do 10.00 ure
Elektronsko odpiranje ponudb: 19.10.2018 ob 12:00, na naslovu: https://ejn.gov.si

Danes bomo obeležili

mednarodni dan otrok, ki so umrli v nosečnosti

Danes bomo obeležili

V ponedeljek, 15.10.2018 ob 17, uri bomo obeležili mednarodni dan otrok, ki so umrli med nosečnostjo ali kmalu po rojstvu. Toplo in srčno vabljeni na pokopališče Srebrniče.

Prvi mednarodni dan e-odpadkov

13. oktober

• 13 oktober 2018
Prvi mednarodni dan e-odpadkov

Ker so elektronski odpadki najhitreje rastoča oblika odpadkov na svetu in ker jih recikliramo samo 20 odstotkov, vsako leto kar 40 milijonov ton e-naprav konča na odlagališčih (predvsem v Afriki) ali v sežigalnicah. Tako zapravljamo surovine, po drugi strani pa e-odpadki, če z njimi ravnamo malomarno, škodujejo človeku. Vsebujejo namreč zelo nevarne snovi - živo srebro, svinec, krom, arzen idr.
Kam z e-odpadki ali napravami, ki jih ne potrebujete več? Še uporabne prodajte ali podarite, odslužene pa prinesite v zbirne centre, zabojnike za e-odpadke ali oddajte trgovcem.