»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

• 29 oktober 2021
»Prižgimo svečko manj - za več nasmehov«

Po enoletnem premoru zaradi epidemije koronavirusne bolezni bomo obiskovalci pokopališč ponovno lahko leseno svečko, ki je plod skupnega dela dolenjskih obrtnikov in uporabnikov VDC Novo mesto, prvega novembra, kupili na stojnici v bližini novomeških pokopališč.

Ob 1. novembru se pokojnim namesto s svečami raje poklonimo z lepo mislijo in z darom v dobrodelne namene.

Leseno svečko, lahko že kupite v trgovini zavoda VDC ali preko njihove spletne strani.

V želji, da bi bile sveče okolju prijaznejše, se na tržišču pojavlja vse več vrst sveč iz različnih materialov: elektronske, steklene, papirnate, plastične za večkratno uporabo. Vse vrste odpadnih sveč se zbirajo v zabojnikih za sveče.

Na slovenskih pokopališčih še vedno nastaja zelo veliko odpadnih sveč, ki jih je potrebno ločeno zbirati in oddajati v reciklažo. V obdobju 2017 – 2019 smo jih oddali povprečno 24 ton letno, v lanskem letu 15,3 ton, v letošnjem do sredine oktobra pa že 23,7 ton.

Tagi:
Oceni članek: