Poročilo o kakovosti pitne vode v letu 2020

• 4 maj 2021
Poročilo o kakovosti  pitne vode v letu 2020

Komunala Novo mesto d.o.o. izvaja dejavnost oskrbe s pitno vodo na področju osmih občin, kjer upravlja z 19 vodovodnimi sistemi in 17 vodnimi viri. Nadzor nad kakovostjo pitne vode, izvajamo v skladu s Pravilnikom o pitni vodi (Ur. l. RS 19/04, 35/04, 26/06, 92/06, 25/09, 74/15 in 51/17) in v sodelovanju z Nacionalnim laboratorijem za zdravje, okolje in hrano.

Svetovni dan Zemlje

• 22 april 2021
Svetovni dan Zemlje

Bodimo hvaležni, združimo se, pojdimo z roko v roki z naravo. Naredimo naš kraj čudovit za življenje, bodimo ponosni na našo zeleno dolino. Miren in zdrav dan Zemlje želimo vsem občanom.
Geslo »Obnovimo našo Zemljo« nas ob letošnjem svetovnem dnevu Zemlje – že enainpetdesetem – želi opozoriti, da zgolj blažitev in prilagajanje nista edini poti pri spopadanju z okoljskimi izzivi.

PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Vabimo Vas, da se nam pridružite v boju z odpadki v naravi

• 14 april 2021
PLOGGING – pobiranje smeti med tekom ali sprehodom

Epidemija je od nas zahtevala, da poskrbimo za naše telesno in duševno zdravje. Večina nas se je zato odpravila v naravo. Res da, eni bolj, drugi manj spoštljivo. Naprošamo vas, da se angažiramo kot posamezniki – ko gremo na sprehod ali tek, (naredimo nekaj dobrega za svoje telo, za naravo in za skupnost) s seboj vzamemo vrečko in rokavico in mimogrede poberemo smeti ob poti.

Odpadno jedilno olje

Brošura za občane

• 9 april 2021
Odpadno jedilno olje

Naj krožno gospodarjenje z odpadki postane naš način življenja! Že dolgo skrbimo za zdravo okolje, svoje zdravje in kvaliteto življenja, sejemo in sadimo. Naj vam priložena brošura služi kot osnova pri pravilnem rokovanju z odpadnim jedilnim oljem.

Informator o odpadkih!

Kam kaj sodi?

• 7 april 2021
Informator o odpadkih!

Zavest posameznika o varstvu narave se začne oblikovati že v otroštvu, v družinskem okolju in kasneje med vrstniki v vrtcu in šoli. Le na tak način vzgojimo odgovorne člane družbe z razvito okoljsko etiko in čutom za okolje.