Preklic ukrepa prekuhavanja pitne vode!

Občina Šentjernej

• 16 avgust 2022
Preklic ukrepa prekuhavanja pitne vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica, da ukrep prekuhavanja vode ni več potreben.

Obvestilo - ne bo vode!

Mestna občina Novo mesto

• 16 avgust 2022
Obvestilo - ne bo vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Gabrje v Mestni občini Novo mesto, da bo danes, 16. 8. 2022 motena oskrba s pitno vodo zaradi okvare na vodovodnem omrežju. Dela se bodo izvajala predvidoma do 13.00 ure.

UKREP- racionalna raba pitne vode!!

Mestna občina Novo mesto, Občina Šentjernej, Škocjan, Mirna Peč, Žužemberk, Straža, Dolenjske in Šmarješke Toplice

• 21 julij 2022
UKREP- racionalna raba pitne vode!!
Dosledno je potrebno upoštevati stroge varčevalne ukrepe pri porabi vode in upoštevati prepoved uporabe pitne vode za:
- zalivanje vrtov,
- polnjenje bazenov,
- pranje in polivanje cestišč in dvorišč,
- pranje avtomobilov in podobno.
UKREP VELJA DO PREKLICA!

Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

• 18 julij 2022
Kompostiranje / ločeno odlaganje bioloških odpadkov!

Jesen je najbolj primeren čas da se lotimo zlaganja kompostnega kupa, saj je še vedno dovolj toplo, sonce pa ne pripeka več z vso močjo. Prav tako se jeseni nabere dovolj listja in vrtnih ostankov, da lahko začnemo pripravljati kompost. Zakonodaja o ravnanju z biološkimi odpadki povzročitelje odpadkov prvenstveno napotuje na hišno kompostiranje, v primeru ko to ni možno, pa mora izvajalec javne službe poskrbeti za zbiranje in odvoz teh odpadkov. Na kompostni kup sodijo enaki odpadki, kot bi jih sicer odlagali v rjavo posodo.

Obvestilo občanom Občine Mirna Peč

Praznjenje greznic ter prevzem blata iz malih komunalnih čistilnih naprav

• 7 julij 2022
Obvestilo občanom Občine Mirna Peč

Občanom Občine Mirna Peč sporočamo, da s 1.6.2022 tudi v vaši občini uvajamo redno praznjene grezničnih gošč in blata iz malih malih komunalnih čistilnih naprav oziroma greznic. Storitev bomo obračunali mesečno.

hd film izle