Obvestilo prekuhavanje pitne vode

Občina Žužemberk

• 28 oktober 2020
Obvestilo prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode v naseljih Lopata, Lazina, Sela pri Hinjah, Vrh pri Hinjah, Visejec, Plešivica, Gradenc, Malo in Veliko Lipje ter Lašče v občini Žužemberk, da je zaradi mikrobiološke neustreznosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhavati. Obvestilo velja do preklica. Prosimo za razumevanje.

Obvestilo za stranke!

Omejen vstop v poslovno stavbo od 26.10.2020

• 23 oktober 2020
Obvestilo za stranke!
Spoštovani uporabniki naših storitev,
obveščamo vas, da zaradi preprečevanja širjenja koronavirusa ter zaradi varovanja zdravja naših zaposleslenih v Komunali Novo mesto d.o.o., veljajo naslednji ukrepi:
• Vse stranke pozivamo, da komunicirajo samo preko telefona ali elektronske pošte. Vloge in ostale dokumente pošljite po elektronski ali navadni pošti.
• V kolikor gre za nujno oziroma neodložljivo zadevo se predhodno dogovorite z našim zaposlenim, bodisi po telefonu ali elektronsko. V tem primeru, vas bo naš zaposleni ob dogovorjeni uri pričakal na vhodu v poslovno stavbo.
BLAGAJNA je zaprta.

Priporočila za izpiranje hišnega vodovodnega omrežja javnih objektov

Šole, vrtci

• 26 avgust 2020
Priporočila za izpiranje hišnega vodovodnega omrežja javnih objektov

V času počitnic je poraba vode v vrtcih in šolah zmanjšana ali prekinjena, zato lahko pride do zastajanja in dviga temperature vode v hišnem vodovodnem omrežju. Posledično tako v omrežju prihaja do razmnoževanja mikroorganizmov ali izločanja nevarnih snovi iz omrežja v pitno vodo, kar lahko predstavlja tveganje za zdravje.

Obvestilo o racionalni rabi pitne vode

• 19 avgust 2020
  • Avtor: marko
Obvestilo o racionalni rabi pitne vode
Komunala Novo mesto obvešča vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica, da je zaradi zmanjšanja izdatnosti vodnega vira, uveden ukrep racionalne rabe pitne vode v naseljih:
• Javorovica
• Veliki in Mali Ban
• Vrbovce
• Volčkova vas
• Dolenja Brezovica

Do preklica je prepovedano uporabljati pitno vodo za zalivanje, pranje vozil in polnjenje bazenov.

Komunala Novo mesto prosi za razumevanje.

Obvezno prekuhavanje pitne vode

Občina Šentjernej

• 17 julij 2020
Obvezno prekuhavanje pitne vode

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodovodnega sistema Javorovica v občini Šentjernej, da je zaradi pojava povišane motnosti, potrebno vodo pred uporabo prekuhati. Obvestilo velja do preklica.