Papir za dober namen

S starim papirjem do sredstev za socialno šibke družine

• 10 december 2020
Papir za dober namen

Projektu se lahko pridružite vse do 18. decembra 2020 z oddajo papirja v zabojnik, ki je postavljen med Športno dvorano Marof in Osnovno šolo Center. Star papir, za katerega želite, da bi pripomogel k izboljšanju razmer v socialno šibkih družinah, lahko oddate v zabojnik na parkirišču med Športno dvorano Marof in OŠ Center.

Očistimo svet 2020

Očistimo Slovenijo za vedno!

• 9 september 2020
Očistimo svet 2020

Vabimo vse posameznike in organizacije, da se 19. septembra pridružite milijonom ljudi po svetu v akciji World Cleanup Day in se samoiniciativno odpravite v naravo.
Odpravite se z vrečko na sprehod in poberite odpadke ter nam pomagajte pri osveževanju Registra divjih odlagališč in vnesite nove podatke (register.ocistimo.si).
Pri pobiranju odpadkov ne pozabite na popis blagovnih znamk! Le tako bomo lahko s skupnimi močni pritisnili na proizvajalce in poskrbeli, da v bodoče čistilne akcije res ne bodo več potrebne.

»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

pogovorna oddaja

• 7 julij 2020
»Komunala Novo mesto – Za mojo lepo dolino«

Oglejte si pogovorno oddajo z našim direktorjem Gregorjem Klemenčičem, v programu TV Vaš kanal.

Posodice za odpadno jedilno olje!

MO Novo mesto

• 6 julij 2020
Posodice za odpadno jedilno olje!

Občane MO Novo mesto obveščamo, da, v kolikor niste prejeli posodice za zbiranje odpadnega jedilnega olja, jo lahko prevzamete na Komunali Novo mesto vsak dan od 7:00 do 14:00.

OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020

• 2 julij 2020
OBVESTILO S POLOŽNICE ZA MESEC JUNIJ 2020
  1. Spoštovani občani !
    Meseca junija smo v Mestni občini Novo mesto postavili petnajst zbiralnikov za odpadno jedilno olje.
    Ob tej priložnosti vas seznanjamo, da je PREPOVEDANO:
     mešati odpadna jedilna olja z drugimi odpadki ali jih prepuščati skupaj z mešanimi komunalnimi odpadki,
     odvajati odpadna jedilna olja v javno kanalizacijo ali neposredno v vode in izpuščati v tla ali na tla,
     mešati odpadna jedilna olja z biološko razgradljivimi odpadki.
    Ohlajeno olje zlijte v plastenko ali steklenico in ga odnesite do najbližje zbirne posode za odpadno jedilno olje.