Začetek šolskega leta – poziv upravljavcem

• 22 avgust 2021
Začetek šolskega leta – poziv upravljavcem

Začetek šolskega leta – poziv upravljavcem vzgojno varstvenih zavodov in šol glede izpiranja vodovodnega omrežja
V času šolskih počitnic je poraba pitne vode v vrtcih in šolah zmanjšana ali prekinjena, zato se v vodovodnem sistemu teh objektov ustvarijo ugodni pogoji za razmnoževanje mikroorganizmov v pitni vodi.

PREKLIC ‼️ PREKUHAVANJE PITNE VODE NI VEČ POTREBNO!

Občina Žužemberk in občina Mirna Peč

• 19 avgust 2021
PREKLIC ‼️ PREKUHAVANJE PITNE VODE NI VEČ POTREBNO!

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, ki se oskrbujejo iz vodnega vira Vinkov vrh v naseljih Mačkovec, Dvor, Koti, Jama pri Dvoru, Podgozd, Sadinja vas, Stavča vas, Mali in Srednji Lipovec, Boršt, Trebča vas, Zafara, Baragova in Jurčičeva ulica v občini Žužemberk ter Dolenji Globodol v občini Mirna Peč, da ukrep prekuhavanja pitne vode ni več potreben.

Vodo je potrebno prekuhavati!

Občina Žužemberk in občina Mirna Peč

• 11 avgust 2021
Vodo je potrebno prekuhavati!

Obveščamo vse uporabnike pitne vode, v naseljih; Mačkovec, Dvor, Koti, Jama pri Dvoru, Podgozd, Sadinja vas, Stavča vas, Mali in Srednji Lipovec, Boršt, Trebča vas, Zafara ter Baragova in Jurčičeva ulica v občini Žužemberk ter Dol. Globodol v občini Mirna Peč, ki se oskrbujejo iz vodnega vira Vinkov vrh, da je zaradi okvare na vodnem viru potrebno vodo pred uporabo prekuhati.
Obvestilo velja do preklica!

Jutri ne bo pitne vode!

Občina Šentjernej

• 9 avgust 2021
Jutri ne bo pitne vode!

Obveščamo uporabnike pitne vode na območju naselij Volčkova vas, Stara vas, Imenje, Brezje, Ledeča vas, Groblje in Ostrog v občini Šentjernej, da jutri, 10.8.2021 ne bo pitne vode zaradi nujnih vzdrževalnih del. Dela se bodo izvajala od 8.00 do predvidoma 14.00 ure.

Uporabnikom se zahvaljujemo za razumevanje.

Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

• 3 avgust 2021
Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje

V lanskem letu smo v sklopu projekta »Zbirajmo odpadno jedilno olje – na bolje« vzpostavili sistematično zbiranje odpadnega jedilna olja na podeželskem območju Mestne občine Novo mesto. Letos, v drugi fazi projekta smo poleg izvajanja aktivnosti iz projekta postavili še dodatnih 10 posod v Mestni občini Novo mesto in še po eno zbirno posodo v Občini Dolenjske in Šmarješke Toplice, Straži, Mirni Peči, Škocjanu in Šentjerneju.
V sodelovanju z Mestno občino Novo mesto smo uspešno, v različnih medijih predstavili projekt o odpadnem jedilnem olju ter izobraževali osnovnošolce, vrtičkarje in odrasle.
Male gospodinjske posodice smo razdelili med gospodinjstva, po ena pripada brezplačno gospodinjstvu. Občanom MO Novo mesto so 2,2 litrske gospodinjske posodice še vedno na voljo. Lahko jih prevzamete v svoji krajevni skupnosti in pa tudi na sedežu Komunale Novo mesto na Podbevškovi ulici.
Obvezno je, da doma odpadno jedilno olje zberemo v namenski posodi in ga odnesemo v rumene ulične zbiralnike. Drugačno rokovanje je prepovedano.
Zbirnih lokacij je v Novem mestu 25, ter po ena v sosednjih občinah (6).

Vam najbližjo lokacijo lahko poiščete s klikom na www.ojo.si .